Oxygenoterapie

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie neboli kyslíková terapie. (Sauerstoffterapie) je přijímání kyslíku dvojcestnou nosní sondou ve 30% objemu vzduchu oproti přirozenému 16% obsahu ve vzduchu a má za úkol ve 30 min. Aplikaci nejméně 18x za sebou (tj. 18 dní) podstatně zlepšit saturaci (příjem a výdej na periferii) a tím zlepšení funkce všech orgánů – pozastavení stárnutí.

Procedura je dobře přijímána pacienty udávajícími vymizení pocitu únavy, navozen pocitu svěžesti.

Vdechování zvlhčeného kyslíku pomocí nosní sondy, aplikace je prováděna po dobu 1/2 hodiny v křesle relaxační místnosti, terapie je doplněna užitím multivitamínů.

Metoda oxygenoterapie se používá v lékařství již řádku let. Je známo, že pokud je kyslík vdechován v koncentraci vyšší jako je přítomný ve vzduchu, stoupá po tuto dobu i koncentrace kyslíku v krevní plazmě.Zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi vede ke zvýšení průtoku krve kapilárním řečištěm, a tak i k lepšícím dodávkám kyslíku k tkanivu.

Některé problémy, jako poruchy paměti, zpomalené reakce, kvalita zraku a sluchu,migrény, předčasné stárnutí, jsou často dávány do souvislosti s nedostatečným prokrvením organismu.

Zvýšení dodávky kyslíku tkanivu zlepšuje účinek obranných mechanismů a urychluje růst a regeneraci.

Oxygenoterapií se zlepšuje prevence některých onemocnění, podporuje se hojení, zvyšuje se mentální a fyzická kapacita, zkvalitňuje se mikrocirkulace a celkově zlepšuje stav pleti.

Kyslík je pohonná látka v životě. A protože se nedá v těle skladovat, musíme zajistit jeho pravidelný přísun. To je zajištěno dýcháním, v plicích se kyslík dostává do krve, pomocí oběhového aparátu pak do orgánů celého těla. V kapilárách se pak následně přesouvá do buněk, kde dochází k procesům vyrábějícím energii.

Jestliže je kyslíku nedostatek, je v těle i nedostatek energie. Intenzivní přísun kyslíku můžeme dodat kapilárám aplikací vysoce koncentrovaného kyslíku přímo na pleť. Toto se děje pomocí speciálních aplikátorů.

HOTEL SPA SMETANA - VYŠEHRAD v Karlových Varech hodnocení